MDK Kolbuszowa

Przegląd Widowisk Kolędniczych 2018
Samouczek Jana Cebuli
Festiwal Żywej Muzyki - przeczytaj relację

W dniu 12 maja podczas koncertu na żywo w najpoważniejszym studiu radiowym w Polsce – Studiu im. Witolda Lutosławskiego Programu II Polskiego Radia w Warszawie. Redaktor wydawnictw Mateusz Starzec, w imieniu instytucji, odebrał kolejną, po raz drugi drugą, nagrodę przyznaną Miejskiemu Domowi Kultury w Kolbuszowej. Znamienite Jury tym razem wysoko oceniło trzy płyty „Katalog z III Festiwalu Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki”, „Samouczek tradycyjnej gry na skrzypcach” Jana Cebuli i trzecią z serii płytę „Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej” pt. „Władysław Pogoda z Kapelami”.

Jury konkursu na najlepszy Fonogram Źródeł 2016 r. w Polsce przyznało kolbuszowskiemu Emdekowi nagrodę za nowatorską, pełną i konsekwentną dokumentację lokalnych tradycji. Trzeba przyznać, że kreatywności nie brakuje też komisji, która już piąty raz w historii konkursu wyróżnia Kolbuszową i musi wymyślić uzasadnienie. Podsumowując, to duża satysfakcja otrzymać w Fonogramie raz pierwsze i dwukrotnie drugie miejsce i zostać również dwa razy wyróżnionym.

Ochrona niematerialnego dziedzictwa to misja kolbuszowskiej instytucji kultury, dzięki zaangażowaniu i kreatywności środowiska ludowych artystów i pracowników wykonywana i doceniana chociażby w Warszawie.