MDK Kolbuszowa

ferie z kultura art

W Miejskim Domu Kultury oraz jego filiach w Kolbuszowej Górnej, Domatkowie, Świerszczowie i Kłapówce trwają „Ferie z Kulturą”, czyli zorganizowany odpoczynek dla dzieci i młodzieży. Oprócz codziennych zajęć plastycznych i ruchowych uczestnicy mają okazję wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. W poniedziałek (29 stycznia) feriowicze zobaczyli spektakl teatru Blaszany Bębenek pt. „Pinokio”, w środę natomiast kolędy i pastorałki zagrała dla nich Kapela Jurka Wrony z Przyjaciółmi. W najbliższy piątek po raz drugi zaprezentował się teatr Blaszany Bębenek, tym razem ze spektaklem „Żółta ciżemka”. W drugim tygodniu ferii zaplanowano dla uczestników wycieczkę autokarową w plener,wyjazd na basen, warsztaty kulinarne i plastyczne.

Liczne zabawy grupowe wprowadzają dzieci w świetny humor i poprawiają kondycję, a prace manualne rozwijają kreatywność i pomagają w odkrywaniu nowych zainteresowań.