Apostolis Anthimos

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

   Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem. Współpracował z Tomaszem Stańko, grywał z Pathem Metheny, Gilem Goldsteinem, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem.

   „Miniatures“ to tytuł czwartej autorskiej płyty Lakisa, a zarazem premierowy materiał, w którym instrumentalista w nowy zupełnie sposób aranżuje utwory z płyt „Theatro”, „Back to the North, „Days we can’t forget“ i „Miniatures“.

   Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo.

   „Apostolis Anthimos Miniatures” to nowy projekt gdzie bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów.

Wraz z Apostolisem Anthimosem w projekcie towarzyszą mu: Piotr Matusik – piano/keybord, Olaf Węgier - saksofony, Robert Szewczuga – bass.

 

Apostolis2

Apostolis3