Festiwal Żywej Muzyki

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

FZM2015 buton

 

   Pomysł na Festiwal Żywej Muzyki na strun dwanaście i trzy smyki narodził się w 2012 roku w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się go wcielić w życie w maju 2013 roku. Festiwal był dwudniowym wydarzeniem kulturalnym łączącym w sobie warsztaty z kultury ludowej (pierwszy dzień) i konkurs muzyki ludowej (dzień drugi). Wydarzenia ściągnęło do Kolbuszowej miłośników muzyki ludowej z różnych stron Polski (od województwa lubuskiego po lubelskie) oraz kilkanaście kapel ludowych z południowo-wschodniej Polski.

   W maju 2015 roku dzięki kolejnemu dofinansowaniu MKiDN odbędzie się druga edycja Festiwalu Żywej Muzyki. Utrzymana zostanie forma wydarzenia (połączenie warsztatów z konkursem), ale należy spodziewać się pewnych zmian i modyfikacji w porównaniu do pierwszej edycji. Festiwal tym razem zaplanowany jest na jeden dzień - 17 maja (niedziela).

 

  W dziale, który Państwo oglądacie na bieżąco odnotowywane będą kolejne informacje na temat tegoroczej edycji festiwalu. Zachęcamy do zaglądania w to miejsce!

 

   A tymczasem proponujemy któtką foto i wideo relację z pierwszej edycji festiwalu:

 

DZIEŃ PIERWSZY (WARSZTATY):

 

360FZM0   

 

DZIEŃ DRUGI (KONKURS):

 

 360FZM1   360FZM6  360FZM3  360FZM5  360FZM2

 

II NAGRODA NA FONOGRAMIE ŹRÓDEŁ ZA WYDAWNICTWO POFESTIWALOWE (WARSZAWA, MAJ 2014):

 

katalog pofestiwalowy w całości został udostępniony w dziale jest/wydawnictwa MDK

/kliknij w zdjęcie żeby przejść do galerii/

FZM fonogram