Poczytaj o plenerze 2014

14 czerwca uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kolbuszowskiego wraz z nauczycielami po raz kolejny wyjechali na plener malarski "Wiatraki" organizowany już tradycyjnie każdego roku przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. Tym razem miejscem docelowym był skansen w Trzcinicy koło Jasła, potocznie nazywany Karpacką Troją.

Poczytaj o plenerze 2014

W niedzielę 8 czerwca odbył się w Kolbuszowej po raz kolejny Fesiwal Orkiestr Dętych "Na falach Nilu", po raz drugi impreza miała charakter międzynarodowy. Na plenerowej estradzie ustawionej na kolbuszowskim rynku zaprezentowali się muzycy z Węgier (Szihalom), Słowacji (Koszyce) i Polski (Gorzów Wielkopolski, Kraków i Kolbuszowa). Znów dopisali też widzowie, którzy mimo upalnej pogody licznie zgromadzili się na placu.

Poczytaj o plenerze 2014

Odśpiewana przez zespół i  zgromadzoną przed sceną publiczność "O Ela" Chłopców z Placu Broni zakończyła w niedzielę 4 maja tegoroczne dni Kolbuszowej. Trwały 4 dni.

Zobacz relację z Warszawy

16 maja w studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie przedstawiciele kolbuszowskiego MDK odebrali drugą nagrodę w konkursie "Fonogram Źródeł 2013" organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia. Podczas gali finałowej z krótkim koncertem wystąpiła kapela "Biała Muzyka", w składzie której grają także muzycy z Kolbuszowej.

Zobacz kto wystąpi

Wydarzenie muzyczne ART WIOSNA, zorganizowane po raz pierwszy w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Górnej, było okazją do posłuchania świetnej muzyki przy ciastku i kawie. Art wiosna było spotkaniem z trzema gatunkami muzycznymi, zdawało by się bardzo odległymi od siebie. Nic bardziej mylnego. Łączy je wysublimowane poczucie estetyki, świeże i kreatywne spojrzenie na materię dźwiękową oraz improwizacja.

Zagrali: Władek Serafin, New Bone, Robert Lenert/Andrzej Serafin